Procházka Kralupy - Nelahozeves aneb kudy chodil Antonín Dvořák

Kralupy mají hezké okolí ve kterém se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Jedním z nich je i malá obec Nelahozeves s renesančním zámkem a rodným domem hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Jednou z možností, jak se do Nelahozevsi z Kralup dostat, je příjemná procházka po Dvořákově stezce, podél řeky Vltavy. Nejjednodušší možnost je sejít od turistického centra iCafé dolů k řece, podejít most T. G. Masaryka a pokračovat směrem na sever. Po cestě, jejíž součástí je i Dvořákova naučná stezka, budete míjet jednotlivá zastavení, díky kterým se dozvíte mnoho zajímavostí o vltavské fauně a flóře, stavbě trati z Prahy do Podmokel či o Kralupech samotných.

Právě podél ní vede nejdelší část stezky, kde si kromě naučných panelů prohlédnete také pískovcové skály, za občasného lomozu projíždějících vlaků. Během klidné procházky se vžijete do role malého Antonína Dvořáka, který tudy chodil každý den, aby se mohl podívat na vláčky na kralupském nádraží, které mu natolik učarovaly.

Poklidná procházka se chýlí ke konci. Přicházíte do Nelahozevsi, kde se můžete občerstvit v místním přístavišti v restauraci Marina Vltava. Po prohlídce zámku se můžete vrátit vlakem zpět do Kralup nebo pokračovat po turistické stezce dále na sever, přejít most a zamířit třeba do nedalekých Veltrus, prohlédnout si zámek a zarelaxovat si v anglickém parku.

Adresa: 278 01 Kralupy nad Vltavou (najít na mapě)

Lávka přes řeku

Pohled z Lávky na sídliště U Cukrovaru

Cesta směr Nelahozeves

Cesta směr NelahozevesCopyright © 2009 - 2024, MojeOkoli.com, created by FinalTek.com, design by: www.incotech.cz