Regionální muzeum Mělník

Regionální mělnické muzeum, sídlí v budově bývalého kapucínského kláštera, původně měšťanského domu pocházejícího z 2. poloviny 14. století na náměstí Míru v historickém centru města Mělník.

Mělnické muzeum seznamuje své návštěvníky především s historií města i jeho blízkého okolí, a dále se specializuje na dějiny vinařství v Čechách. Návštěvníci se zde nejen dozví mnoho zajímavostí o tom, jak se víno vyrábělo, ale také je samozřejmě čeká i ochutnávka vína v gotických sklepích bývalého kapucínského kláštera. Ti, kdo víno opravdu zbožňují pak mohou zamířit taktéž do lobkovických vinných sklepů na mělnickém zámku.

Regionální muzeum Mělník ale nenabízí jen přenesení návštěvníků do děje středověkého města. Reflektuje také součastnost i nedávnou minulost a to zejména v nedávno otevřené expozici historických kočárků, kde si zájemci mohou prohlédnout i mnoho dalších módních doplňků. Na své si v mělnickém muzeu samozřejmě přijdou i malé děti, které jistě potěší expozice Z malé železnice aneb železniční hračky. Součástí prohlídky je i předvádění jízdy vláčků na modelovém kolejišti, děti si taktéž mohou vyzkoušet sestavit modely ze stavebnice Merkur, která se dá v muzeu taktéž zakoupit.

Otevírací doba:

úterý - neděle 9:00-12:00 a 12:30-17:00 hodin
Pro víkendovou návštěvu expozice kočárků je vhodné ověřit si volné termíny, také objednávka skupinové prohlídky skalního obydlí ve Lhotce na tel. 315 630 936 (pokladna)

Kavárna:
úterý - pátek - 9:00 - 17:00 hodin
sobota - neděle - 9:00 - 12.30 a 13.00 - 17:00 hodin

Vstupné:

Expozice v hl. budově/hist.kočárky:

Dospělí: 30,- Kč;
děti, studenti, senioři: 20,- Kč
rodinné: 60,- Kč Obě expozice: 50,-/30,-/80,- Kč
Děti předškolního věku, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP – P, AMG, ICOM - zdarma

Skalní obydlí Lhotka 20,-Kč; děti, studenti, senioři 10,-Kč

Muzeum je držitelem červeného certifikátu Babyfriendly.

Adresa: Nám. Míru 54, 277 41 Mělník (najít na mapě)Copyright © 2009 - 2020, MojeOkoli.com, created by FinalTek.com, design by: www.incotech.cz