Městské muzeum Kralupy nad Vltavou

Jedním z míst, kam by měli zamířit všichni milovníci historie a památek je Městské muzeum v Kralupech nad Vltavou. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout některou z tematických výstav, dále expozice archeologické, historické, a také pamětní síň Jaroslava Seiferta.

Slavný český básník jezdil do Kralup za svými prarodiči i přáteli celý život, aby zde nakonec - na kralupském hřbitově - ve společném hrobu svých rodičů spočinul. Jeho dílo nám dnes připomíná Festival poesie a přednesu Seifertovy Kralupy, který se zde každoročně koná.

Návštěvníci kralupského muzea si taktéž mohou prohlédnout obrazy akademického malíře Jiřího Karse. Za zmínku stojí i malé lapidárium s ukázkami kamených motivých památek z Kralup a okolí. Pro malé návštěvníky je připravena pravěká dílna, kde si mohou vyzkoušet každodenní činnosti pravěkých obyvatel, od drcení obilí, přes tepání kovů až po výrobu látek na tkalcovském stavu.

Milovníci kultury by měli také navštívit třeba městské muzeum ve Velvarech, kde si prohlédnou zbylé Karsovy obrazy, nebo si mohou vychutnat některé z divadelních představení v KD Vltava v Kralupech nad Vltavou.

Adresa: Vrchlického 590, 278 01 Kralupy nad Vltavou (najít na mapě)

Městské muzeum Kralupy nad Vltavou, zdroj: www.infokralupy.czCopyright © 2009 - 2021, MojeOkoli.com, created by FinalTek.com, design by: www.incotech.cz